SMI24-12-V-P6
Mfr.Part #
SMI24-12-V-P6
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
Product Category :
Connector Type :
PLUG
Series :
SMI24 (24W)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Weight :
0.349lb 158.3g
Region Utilized :
International
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
40°C
Current - Output (Max) :
2A
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Polarity :
Positive
Published :
Max Power Dissipation :
24W
Min Operating Temperature :
0°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Input Connector :
Multi-Blade
Polarization :
Positive Center
Voltage - Input :
90V~264VAC
No Load Power Consumption :
100mW Max
Width :
35.052mm
Size / Dimension :
2.95Lx1.38W x 2.58 H 75.0mmx35.0mmx65.6mm
Max Output Current :
2A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Height :
65.532mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, FCC, PSE, RCM
Form :
Wall Mount (Class II)
Length :
74.93mm
Applications :
ITE (Commercial)
Cord Length :
59 1.50m
Power (Watts) :
24W
Voltage - Output :
12V