SMI24-15-V-P5
Mfr.Part #
SMI24-15-V-P5
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 24W
Stock
17
In Stock :
17
Product Category :
Max Operating Temperature :
40°C
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, FCC, PSE, RCM
No Load Power Consumption :
100mW Max
Voltage - Input :
90V~264VAC
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized :
International
Applications :
ITE (Commercial)
Cord Length :
59 1.50m
Max Output Current :
1.6A
Length :
74.93mm
Power (Watts) :
24W
Operating Temperature :
0°C~40°C
Height :
65.532mm
Series :
SMI24 (24W)
2016
Min Operating Temperature :
0°C
Size / Dimension :
2.95Lx1.38W x 2.58 H 75.0mmx35.0mmx65.6mm
Current - Output (Max) :
1.6A
Max Power Dissipation :
24W
Width :
35.052mm
Voltage - Output :
15V