SMI24-48-V-P5
Mfr.Part #
SMI24-48-V-P5
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 24W
Stock
218
In Stock :
218
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, FCC, PSE, RCM
Cord Length :
59 1.50m
Voltage - Output :
48V
Weight :
0.349lb 158.3g
Series :
SMI24 (24W)
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Published :
2016
Power (Watts) :
24W
Size / Dimension :
2.95Lx1.38W x 2.58 H 75.0mmx35.0mmx65.6mm
Width :
35.052mm
Min Operating Temperature :
0°C
Polarity :
Positive
Length :
74.93mm
Max Power Dissipation :
24W
Max Operating Temperature :
40°C
Current - Output (Max) :
500mA
Height :
65.532mm
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Max Output Current :
500mA
Voltage - Input :
90V~264VAC
No Load Power Consumption :
100mW Max