SMI24-48-K-P6
Mfr.Part #
SMI24-48-K-P6
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 24W
Stock
199
In Stock :
199
Not Applicable
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, FCC, PSE, RCM
No Load Power Consumption :
100mW Max
Voltage - Output :
48V
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Max Output Current :
500mA
Size / Dimension :
2.95Lx1.38W x 2.58 H 75.0mmx35.0mmx65.6mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Input :
90V~264VAC
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
Series :
SMI24 (24W)
Height :
65.532mm
Max Power Dissipation :
24W
Power (Watts) :
24W