SMCJ24AHM3/H
Mfr.Part #
SMCJ24AHM3/H
Manufacturer
Vishay
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Manufacturer :
Vishay
No
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Zener
Applications :
Automotive, Telecom
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
38.6A
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ