SMCJ100C R7G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMCJ100C R7G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 1500W DO214AB SMC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels :
1
Series :
SMCJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
179V
Voltage - Breakdown (Min) :
111V
Applications :
Telecom
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Johnson Controls
Power Line Protection :
No
Connection Type :
Sweat
Capacitance @ Frequency :
Type :
Zener
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
100V
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)