SLPX823M010H9P3
Mfr.Part #
SLPX823M010H9P3
Description
CAP ALUM 82000UF 20% 10V SNAP
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
50mm
Ripple Current @ High Frequency :
10.63A @ 20kHz
Tin (Sn)
Terminal Pitch :
10mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 85°C
Ripple Current :
8.5A
Size / Dimension :
1.378Dia 35.00mm
Voltage - Rated DC :
10V
Leakage Current :
2.71662mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9mOhm @ 120Hz
Lead Pitch :
10.0076mm
Capacitance :
82000μF
Ripple Current @ Low Frequency :
8.5A @ 120Hz
Diameter :
35mm
Height Seated (Max) :
1.969 50.00mm
Datasheets
SLPX823M010H9P3
Cornell Dubilier Electronics SLPX823M010H9P3
SLPX 82000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 8.5A 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In