SLP821M200H3P3
Mfr.Part #
SLP821M200H3P3
Description
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
Series :
SLP0712TE (750W)
Through Hole
REACH SVHC :
Unknown
Ripple Current :
2.04A
Lead Pitch :
10.0076mm
Voltage :
200V
Voltage - Rated DC :
200V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
243mOhm
Lead Diameter :
1.5 mm
Tolerance :
±20%
Lead Length :
6.3mm
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Size / Dimension :
1.378Dia 35.00mm
Height :
30mm
Diameter :
35mm
Terminal Pitch :
10mm
Height Seated (Max) :
1.181 30.00mm
Test Frequency :
120Hz
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Capacitance :
820µF
Datasheets
SLP821M200H3P3
Introducing Aluminum Electrolytic Capacitors Cornell Dubilier Electronics SLP821M200H3P3 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Voltage:200V, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-25°C~105°C, Package / Case:Radial, Can - Snap-In, Number of Pins:2, SLP821M200H3P3 pinout, SLP821M200H3P3 datasheet PDF, SLP821M200H3P3 amp .Beyond Aluminum Electrolytic Capacitors Cornell Dubilier Electronics SLP821M200H3P3 ,we also offer 865080642006, 865080342006, EEE-FK1E100R, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.