SH31N221J102CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SH31N221J102CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
MLCC 220PF 1000V NPO 1206
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Termination :
Flexible (Soft)
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Product :
General Type MLCCs
RoHS :
Details
Brand :
Walsin
Class :
Class 1
Product Height (mm) :
1.6
Dielectric :
C0G
Capacitance Value :
220pF
Construction :
Flat
Subcategory :
Capacitors
Packaging :
Tape and Reel
ECCN (US) :
EAR99
Series :
SH
Size (mm) :
3.2 X 1.6 X 1.6
Product Depth (mm) :
1.6
Walsin
Voltage :
1000VDC
Mounting :
Surface Mount
Microwave Application :
No
Tolerance :
5%
Product Length (mm) :
3.2
Width :
1.6 mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Type :
Soft Termination High Voltage Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Product Type :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Case Style :
Ceramic Chip
Package / Case :
Capacitance :
220 pF
Number of Terminals :
2
Termination Style :
Pad
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Length :
3.2 mm
Datasheets
SH31N221J102CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology SH31N221J102CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:1000VDC, Type:Soft Termination High Voltage Multilayer Ceramic Chip Capacitor, Package / Case:1206, SH31N221J102CT pinout, SH31N221J102CT datasheet PDF, SH31N221J102CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology SH31N221J102CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology SH31N221J102CT
SH 220 pF Ceramic Capacitor 5% 1206