SH31B472K160CT
Mfr.Part #
SH31B472K160CT
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 4700PF 16V X7R 1206
Length :
3.2 mm
Product Type :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Ratings :
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Packaging :
MouseReel
Width :
1.6 mm
Height :
1.25 mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
4700 pF
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status :
Active
Type :
Soft Termination Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Lead Style :
Termination Style :
SMD/SMT
General Type MLCCs
Lead Spacing :
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
SH31B472K160CT
Walsin Technology SH31B472K160CT
SH 4700 pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)