SH31B472K100CT
Mfr.Part #
SH31B472K100CT
Description
MLCC 4700PF 10V X7R 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance :
4700 pF
Height :
1.25 mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10V
Width :
1.6 mm
Length :
3.2 mm
Datasheets
SH31B472K100CT
Walsin Technology SH31B472K100CT
SH 4700 pF 10V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)