SH31B222K250CT
Mfr.Part #
SH31B222K250CT
Description
MLCC 2200PF 25V X7R 1206
Capacitance :
2200 pF
Construction :
Flat
Packaging :
Tape and Reel
Tolerance :
10%
Boardflex Sensitive
Mounting :
Surface Mount
Product Status :
Active
Number of Terminals :
2
Width :
1.6 mm
Lead Spacing :
Voltage - Rated :
25V
Height - Seated (Max) :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Microwave Application :
No
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Termination Style :
Pad
Size (mm) :
3.2 x 1.6 x 1.25
Case Style :
Ceramic Chip
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Height (mm) :
1.25
Height :
1.25 mm
SH
Product Length (mm) :
3.2
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Product Depth (mm) :
1.6
Length :
3.2 mm
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Termination :
Flexible (Soft)
Capacitance Value :
0.0022uF
Voltage :
25Vdc
ECCN (US) :
EAR99
Datasheets
SH31B222K250CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology SH31B222K250CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:1206, Type:Soft Termination Multilayer Ceramic Chip Capacitor, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Voltage:25Vdc, SH31B222K250CT pinout, SH31B222K250CT datasheet PDF, SH31B222K250CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology SH31B222K250CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology SH31B222K250CT
SH 2200 pF 25V Ceramic Capacitor 10% X7R 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206