SFSUC5000103MX0
Mfr.Part #
SFSUC5000103MX0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 10000PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±20%
Published :
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.256Diax0.118L 6.50mmx3.00mm
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
SFSUC
Min Operating Temperature :
-55°C
Current :
10A
Max DC Current :
15A
Insertion Loss :
41dB @ 100MHz
Circuit Type :
Filter
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
9.2mm
Packaging :
Bulk
Capacitance :
10000pF
Max Operating Temperature :
125°C