SFSUC5000151MC0
Mfr.Part #
SFSUC5000151MC0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 150PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Insertion Loss :
7dB @ 100MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Current :
10A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Series :
SFSUC
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Capacitance :
150pF
Diameter :
6.5mm
Published :
Size / Dimension :
0.256Diax0.118L 6.50mmx3.00mm
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Physical Dimension :
D6.5XH3.0 (mm)/D0.256XH0.118 (inch)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mounting Type :
THROUGH HOLE MOUNT
Height :
3mm