SFCMC5000220ZC1
Mfr.Part #
SFCMC5000220ZC1
Description
CAP FEEDTHRU 22PF 500V AXIAL
Feed Through Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial, Bushing
Number of Functions :
1
Insertion Loss (Max) :
10 dB
Tolerance :
-20% +80%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thread Size :
M5x0.8
Current :
10A
Voltage - Rated :
500V
e4
Published :
Size / Dimension :
0.250Diax0.453L 6.35mmx11.50mm
Capacitance :
22pF
Mounting Type :
Panel Mount
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm