SFCMC5000100ZC1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFCMC5000100ZC1
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 10PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
SFCM
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e4
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Capacitance :
10pF
Voltage - Rated :
500V
Number of Functions :
1
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Thread Size :
M5x0.8
Tolerance :
-20% +80%
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Circuit Type :
Filter
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Terminal Finish :
Silver
Package / Case :
Axial, Bushing
Insertion Loss (Max) :
4 dB
Max DC Current :
10A
Size / Dimension :
0.250Diax0.453L 6.35mmx11.50mm