SEK222M010ST
Mfr.Part #
SEK222M010ST
Description
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
ROHS3 Compliant
Mount :
PCB, Through Hole
Series :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Published :
Ripple Current :
1.01A
Polarity :
POLARIZED
Voltage - Rated DC :
10V
Height Seated (Max) :
0.827 21.00mm
Factory Lead Time :
25 Weeks
Dissipation Factor :
22 %
2
Termination :
Radial
Size / Dimension :
0.512Dia 13.00mm
Lead Pitch :
5mm
Tolerance :
±20%
ECCN Code :
EAR99
Number of Pins :
2
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
140mOhm
Height :
21mm
Diameter :
13mm
REACH SVHC :
Unknown
Terminal Shape :
Wire
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
e3
Leakage Current :
3μA
Capacitance :
2200µF