SDM36-9-UDC-P6
Mfr.Part #
SDM36-9-UDC-P6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 36W
Series :
SDM36-UD (36W)
Size / Dimension :
3.90Lx1.97W x 1.30 H 99.0mmx50.0mmx33.0mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Input Type :
Cord
Input Connector :
IEC 320-C8
Power (Watts) :
36W
Voltage - Output :
9V
Current - Output (Max) :
4A
Form :
Desktop (Class II)
No Load Power Consumption :
100mW Max
Weight :
0.463lb 210.01g
Voltage - Input :
90V~264VAC
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm