SDM300G-12-U-P219
Mfr.Part #
SDM300G-12-U-P219
Description
AC-DC, 12 VDC, 24 A, SW, C14 DES
Stock
22
In Stock :
22
Width :
85 mm
Series :
SDM300G-U (300W)
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Medical
Load Regulation :
Regulated
Region Utilized :
International
AC-DC Power Supply
Package :
Box
No Load Power Consumption :
500mW
Size / Dimension :
7.20" L x 3.35" W x 1.38" H (183.0mm x 85.0mm x 35.0mm)
Cord Length :
39" (1.00m)
Form :
Desktop (Class I)
Length :
183 mm
Output Power :
288 W
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Height :
35 mm
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Voltage :
90 VAC to 264 VAC
Power (Watts) :
288 W
Voltage - Output :
12V
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Current - Output (Max) :
24A