SDM300G-12-UR2-P219
Mfr.Part #
SDM300G-12-UR2-P219
Description
AC-DC, 12 VDC, 24 A, SW, C18 DES
Input Voltage :
90 VAC to 264 VAC
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Length :
183 mm
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Region Utilized :
Europe
Voltage - Output :
12V
Width :
85 mm
Power (Watts) :
288 W
Size / Dimension :
7.20" L x 3.35" W x 1.38" H (183.0mm x 85.0mm x 35.0mm)
Height :
35 mm
Form :
Desktop (Class II)
CUI Inc.
Current - Output (Max) :
24A
Input Type :
Cord
Output Power :
288 W