SDM300G-12-UC-P219
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDM300G-12-UC-P219
Manufacturer
Bel
Description
AC-DC, 12 VDC, 24 A, SW, C14 DES
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Cord Length :
72" (1.83m)
Region Utilized :
North America
Maximum Operating Temperature :
+ 40 C
Number of Outputs :
1 Output
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Input Type :
Cord
Applications :
Medical
Brand :
CUI Inc.
Product Type :
Desktop AC Adapters
Height :
35 mm
Size / Dimension :
7.20" L x 3.35" W x 1.38" H (183.0mm x 85.0mm x 35.0mm)
Package :
Box
Approval Agency :
CB, CE, cURus, FCC, TUV, UKCA
Polarization :
Product Status :
Active
No Load Power Consumption :
500mW
Efficiency :
Level VI
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Weight :
Mounting Style :
Desktop
Power (Watts) :
288 W
Length :
183 mm
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Input Voltage :
90 VAC to 264 VAC
Output Power :
288 W
Current - Output (Max) :
24A
CUI Inc.
Standard Number :
Product Category :
Desktop AC Adapters
Voltage - Output :
12V
Load Regulation :
Regulated
Input Connector :
IEC 320-C14
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Form :
Desktop (Class I)
Width :
85 mm