SDM36-9-U-P5R
Mfr.Part #
SDM36-9-U-P5R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 36W
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Power (Watts) :
36W
Size / Dimension :
3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.0mmx50.0mmx33.0mm
Form :
Desktop (Class I)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Weight :
0.375lb 170.1g
Current - Output (Max) :
4A
Operating Temperature :
0°C~40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Input Connector :
IEC 320-C14
Series :
SDM36-U (36W)
Voltage - Output :
9V
No Load Power Consumption :
100mW Max