SDM36-7.5-UDC-P5R
Mfr.Part #
SDM36-7.5-UDC-P5R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 7.5V 30W
Operating Temperature :
0°C~40°C
Form :
Desktop (Class II)
Power (Watts) :
30W
Input Connector :
IEC 320-C8
Voltage - Input :
90V~264VAC
Voltage - Output :
7.5V
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
No Load Power Consumption :
100mW Max