SDM36-7.5-UCM-P5
Mfr.Part #
SDM36-7.5-UCM-P5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 7.5V 30W
Size / Dimension :
3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.0mmx50.0mmx33.0mm
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
No Load Power Consumption :
100mW Max
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Current - Output (Max) :
4A
Input Type :
Cord
Power (Watts) :
30W
Weight :
0.375lb 170.1g
Series :
SDM36-U (36W)
Voltage - Output :
7.5V
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Input :
90V~264VAC