SDM36-7.5-UC-P5
Mfr.Part #
SDM36-7.5-UC-P5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 7.5V 30W
Product Category :
Series :
SDM36-U (36W)
Weight :
0.375lb 170.1g
Current - Output (Max) :
4A
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Input Connector :
IEC 320-C14
Cord Length :
59 1.50m
Power (Watts) :
30W
Size / Dimension :
3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.0mmx50.0mmx33.0mm
Level VI
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Input Type :
Cord
Form :
Desktop (Class I)
Voltage - Output :
7.5V
Voltage - Input :
90V~264VAC
Region Utilized :
North America
No Load Power Consumption :
100mW Max