SDM36-5-UC-P5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDM36-5-UC-P5R
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 25W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Cord Length :
59 1.50m
Current - Output (Max) :
5A
Approval Agency :
CE, cURus, PSE, TUV
Region Utilized :
North America
Weight :
0.375lb 170.1g
Operating Temperature :
0°C~40°C
Applications :
ITE (Commercial), Medical
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
25W
Polarization :
Positive Center
Voltage - Input :
90V~264VAC
Form :
Desktop (Class I)
Size / Dimension :
3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.0mmx50.0mmx33.0mm
Series :
SDM36-U (36W)
Voltage - Output :
5V
Efficiency :
Level VI
Input Connector :
IEC 320-C14
Factory Lead Time :
20 Weeks
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
100mW Max