SDM36-24-UD2-P6R
Mfr.Part #
SDM36-24-UD2-P6R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 36W
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Input Type :
Cord
Current - Output (Max) :
1.5A
Weight :
0.463lb 210.01g
Form :
Desktop (Class II)
Size / Dimension :
3.90Lx1.97W x 1.30 H 99.0mmx50.0mmx33.0mm
No Load Power Consumption :
100mW Max
Power (Watts) :
36W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Voltage - Output :
24V