SDM36-18-UDC-P6R
Mfr.Part #
SDM36-18-UDC-P6R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 36W
Current - Output (Max) :
2A
Size / Dimension :
3.90Lx1.97W x 1.30 H 99.0mmx50.0mmx33.0mm
Input Type :
Cord
Operating Temperature :
0°C~40°C
Power (Watts) :
36W
Cord Length :
59 1.50m
Region Utilized :
North America
Voltage - Input :
90V~264VAC
Form :
Desktop (Class II)
Voltage - Output :
18V
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Input Connector :
IEC 320-C8
Approval Agency :
CE, cURus, PSE, TUV
Series :
SDM36-UD (36W)
20 Weeks
Applications :
ITE (Commercial), Medical
No Load Power Consumption :
100mW Max