SDM36-18-UDC-P5R
Mfr.Part #
SDM36-18-UDC-P5R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 36W
Power (Watts) :
36W
Region Utilized :
North America
Input Connector :
IEC 320-C8
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Weight :
0.463lb 210.01g
No Load Power Consumption :
100mW Max
Current - Output (Max) :
2A
Cord Length :
59 1.50m
Operating Temperature :
0°C~40°C
Size / Dimension :
3.90Lx1.97W x 1.30 H 99.0mmx50.0mmx33.0mm
Form :
Desktop (Class II)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Input Type :
Cord
Voltage - Output :
18V