SDM36-18-UC-P5R
Mfr.Part #
SDM36-18-UC-P5R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 36W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Voltage - Output :
18V
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
No Load Power Consumption :
100mW Max
Size / Dimension :
3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.0mmx50.0mmx33.0mm
Series :
SDM36-U (36W)
Form :
Desktop (Class I)
Power (Watts) :
36W
Input Connector :
IEC 320-C14
Weight :
0.375lb 170.1g
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Region Utilized :
North America
Cord Length :
59 1.50m
Input Type :
Cord
Current - Output (Max) :
2A
Operating Temperature :
0°C~40°C