SDM36-15-U-P5R
Mfr.Part #
SDM36-15-U-P5R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 36W
Current - Output (Max) :
2.4A
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Form :
Desktop (Class I)
Level VI
Cord Length :
59 1.50m
Voltage - Output :
15V
Weight :
0.375lb 170.1g
Input Connector :
IEC 320-C14
Operating Temperature :
0°C~40°C
No Load Power Consumption :
100mW Max
Voltage - Input :
90V~264VAC
Series :
SDM36-U (36W)
Power (Watts) :
36W
Factory Lead Time :
20 Weeks
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Size / Dimension :
3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.0mmx50.0mmx33.0mm