SDM36-12-U-P5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDM36-12-U-P5
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Series :
SDM36-U (36W)
Approval Agency :
CE, cURus, PSE, TUV
Weight :
0.375lb 170.1g
Current - Output (Max) :
3A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
No Load Power Consumption :
100mW Max
Factory Lead Time :
20 Weeks
Form :
Desktop (Class I)
Voltage - Output :
12V
Power (Watts) :
36W
Input Connector :
IEC 320-C14
Size / Dimension :
3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.0mmx50.0mmx33.0mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Efficiency :
Level VI
RoHS Status :
RoHS Compliant
Polarization :
Positive Center
Voltage - Input :
90V~264VAC