SDM300G-15-UC-P219
Mfr.Part #
SDM300G-15-UC-P219
Description
AC-DC, 15 VDC, 20 A, SW, C14 DES
Region Utilized :
North America
Mounting Style :
Desktop
Package :
Box
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Output Power :
300 W
Load Regulation :
Regulated
Form :
Desktop (Class I)
Voltage - Output :
15V
Input Type :
Cord
Input Connector :
IEC 320-C14
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Input Voltage :
90 VAC to 264 VAC
Current - Output (Max) :
20A
Length :
183 mm
Cord Length :
72" (1.83m)
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Width :
85 mm
Size / Dimension :
7.20" L x 3.35" W x 1.38" H (183.0mm x 85.0mm x 35.0mm)
+ 40 C
Series :
SDM300G-U (300W)
Height :
35 mm
Polarization :
No Load Power Consumption :
500mW
Power (Watts) :
300 W