SDI36-48-UD2-P5
Mfr.Part #
SDI36-48-UD2-P5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 36W
Product Category :
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
36W
Input Type :
Cord
Current - Output (Max) :
750mA
Factory Lead Time :
20 Weeks
No Load Power Consumption :
75mW Max
Series :
SDI36-UD (36W)
Region Utilized :
Europe
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Applications :
ITE (Commercial)
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Input :
90V~264VAC
Operating Temperature :
0°C~40°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Input Connector :
IEC 320-C8
Form :
Desktop (Class II)
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, PSE
Voltage - Output :
48V
Size / Dimension :
3.90Lx1.97W x 1.30 H 99.0mmx50.0mmx33.0mm
Cord Length :
59 1.50m
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm