SDI30-12-U-P5R
Mfr.Part #
SDI30-12-U-P5R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Voltage - Output :
12V
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Efficiency :
Level VI
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
4.37 L x 2.05 W x 1.27 H (111.0mm x 52.0mm x 32.3mm)
Applications :
ITE (Commercial)
Published :
Approvals :
CE, cULus, GS, PSE
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Cord Length :
60.2 (1.53m)
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized :
International
Current - Output (Max) :
2.5A
Power (Watts) :
30W