SDI30-12-UC-P5R
Mfr.Part #
SDI30-12-UC-P5R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Product Category :
Product Status :
Active
Package :
Box
Power (Watts) :
30W
Form :
Desktop (Class I)
Applications :
ITE (Commercial)
Input Type :
Cord
Efficiency :
Level VI
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Current - Output (Max) :
2.5A
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Series :
SDI30-U
Region Utilized :
North America
Size / Dimension :
4.37 L x 2.05 W x 1.27 H (111.0mm x 52.0mm x 32.3mm)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V
Input Connector :
IEC 320-C14
Cord Length :
60.2 (1.53m)
Approval Agency :
CB Scheme, CCC, CSA, EN, FCC, IEC, RCM, SIQ, TUV, UL
Polarization :
Positive Center
Base Product Number :
SDI30
No Load Power Consumption :
75mW (Max)