SDI30-12-U2-P5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDI30-12-U2-P5R
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Base Product Number :
SDI30
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Current - Output (Max) :
2.5A
Region Utilized :
Europe
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Approval Agency :
CB Scheme, CCC, CSA, EN, FCC, IEC, RCM, SIQ, TUV, UL
Standard Number :
C22.2 No. 60950-1; 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61204-3
Voltage - Output :
12V
Cord Length :
60.2 (1.53m)
Input Connector :
IEC 320-C14
Form :
Desktop (Class I)
Polarization :
Positive Center
Package :
Box
Power (Watts) :
30 W
Applications :
ITE (Commercial)
Input Type :
Cord
Efficiency :
Level VI
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Product Status :
Active
Series :
SDI30-U (30W)
Size / Dimension :
4.37 L x 2.05 W x 1.27 H (111.0mm x 52.0mm x 32.3mm)