SDI36-15-UD2-P6
Mfr.Part #
SDI36-15-UD2-P6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 36W
Current - Output (Max) :
2.4A
Input Type :
Cord
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Input Connector :
IEC 320-C8
Operating Temperature :
0°C~40°C
Power (Watts) :
36W
Form :
Desktop (Class II)
Size / Dimension :
3.90Lx1.97W x 1.30 H 99.0mmx50.0mmx33.0mm
No Load Power Consumption :
75mW Max
Voltage - Input :
90V~264VAC