SDI36-12-UD2-P6
Mfr.Part #
SDI36-12-UD2-P6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
Current - Output (Max) :
3A
Operating Temperature :
0°C~40°C
Size / Dimension :
3.90Lx1.97W x 1.30 H 99.0mmx50.0mmx33.0mm
Input Connector :
IEC 320-C8
Cord Length :
59 1.50m
Voltage - Input :
90V~264VAC
Region Utilized :
Europe
Input Type :
Cord
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, PSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
12V
No Load Power Consumption :
75mW Max