SDI36-12-U-P5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDI36-12-U-P5R
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Cord Length :
59 1.50m
Voltage - Input :
90V~264VAC
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, PSE
Current - Output (Max) :
3A
Factory Lead Time :
20 Weeks
Input Connector :
IEC 320-C14
Size / Dimension :
3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.0mmx50.0mmx33.0mm
Input Type :
Cord (Sold Separately)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
36W
Voltage - Output :
12V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Region Utilized :
International
Series :
SDI36-U (36W)
Polarization :
Positive Center
Applications :
ITE (Commercial)
No Load Power Consumption :
75mW Max
Operating Temperature :
0°C~40°C
Form :
Desktop (Class I)
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm