SCT25XV-280-2R1A005JH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCT25XV-280-2R1A005JH
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 0.2MH, 28A, 1.44MOHM
Stock
109
In Stock :
109
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Common Mode Chokes
Width :
Inductance :
200μH
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Termination Style :
Through Hole
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.44mOhm
Mounting Type :
Through Hole
Length :
3.5 mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Test Frequency :
100 kHz
Product Type :
Common Mode Chokes
Features :
Diameter :
38.5 mm
RoHS :
Details
Packaging :
Tray
Package :
Tray
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Voltage Rating - AC :
1000V (1kV)
Ratings :
AEC-Q200
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Category :
Common Mode Chokes / Filters
Approval Agency :
Product Status :
Active
Filter Type :
Power Line
Qualification :
AEC-Q200
Brand :
Series :
SCT-XV
Size / Dimension :
1.516" L x 1.043" W (38.50mm x 26.50mm)
Product :
AC Line Filters
Number of Lines :
2
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Height (Max) :
1.378" (35.00mm)
Height :
27.5 mm
Current Rating (Max) :
28A
Inductance @ Frequency :
200 μH @ 100 kHz
Number of Channels :
1 Channel
Mounting Style :
PCB Mount
KEMET SCT25XV-280-2R1A005JH
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD