SBSMP5000152MXR
Mfr.Part #
SBSMP5000152MXR
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series :
SBSM
Packing Method :
Tape and Reel
Number of Functions :
1
Number of Channels :
1
Width :
5mm
Height :
0.133 3.38mm
Inductance :
0.5 µH
Package / Case :
2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
DC Resistance (DCR) (Max) :
0.005ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESD Protection :
No
Current :
20A
Voltage - Rated :
500V
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
11 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Low Pass
Insertion Loss (Max) :
60 dB
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Published :
Length :
5.7mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
PI-TYPE CIRCUIT
Attenuation Value :
39dB @ 100MHz
Values :
C = 1500pF