SBSMP5000103MXR
Mfr.Part #
SBSMP5000103MXR
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Filter Order :
3rd
DC Resistance (DCR) (Max) :
0.005ohm
Attenuation Value :
44dB @ 100MHz
Width :
5mm
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Type :
Low Pass
Packing Method :
Tape and Reel
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
500V
Insertion Loss (Max) :
60 dB
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
11 Weeks
Additional Feature :
PI-TYPE CIRCUIT
Height :
0.133 3.38mm
Values :
C = 10000pF
Current :
20A
Length :
5.7mm
Series :
SBSM
ESD Protection :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
0.5 µH