SBSGC5000152MXB
Mfr.Part #
SBSGC5000152MXB
Package / Case
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Description
SURFACE MOUNT C AND PI FILTER
Product Category :
Feed Through Capacitors
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.179Lx0.126W 4.55mmx3.20mm
Length :
5.25mm
Capacitance :
1500pF
Height (Max) :
0.104 2.65mm
Insertion Loss :
27dB @ 100MHz
Number of Functions :
1
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Physical Dimension :
L5.25XB3.2XH2.5 (mm)/L0.207XB0.126XH0.098 (inch)
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
500V
Package / Case :
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
DC Resistance (DCR) (Max) :
0.005ohm
Width :
3.2mm
Series :
SBSG
Current :
10A