SBSGC0500224MXB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SBSGC0500224MXB
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER
Stock
183
In Stock :
183
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Series :
SBSG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
3.2mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Height (Max) :
0.104 2.65mm
Temperature Coefficient :
X7R
Max Operating Temperature :
125°C
Current Rating :
10A
Length :
4.7mm
Voltage - Rated :
50V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Bulk
Published :
2013
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.179Lx0.126W x 0.104 H 4.55mmx3.20mmx2.65mm
Capacitance :
0.22µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
50V
Current :
10A
Height :
2.5mm
Circuit Type :
Filter
Tolerance :
±20%
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Insertion Loss :
39dB @ 100MHz