S29GL128P11TFIV23
Mfr.Part #
S29GL128P11TFIV23
Package / Case
56-TFSOP (0.724, 18.40mm Width)
Description
IC FLASH 128MBIT PARALLEL 56TSOP
Stock
52
In Stock :
52
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
18.4mm
Radiation Hardening :
No
Voltage - Supply :
1.65V~3.6V
Number of Terminations :
56
Terminal Pitch :
0.5mm
Package / Case :
Terminal Position :
Dual
Organization :
128MX1
Factory Lead Time :
12 Weeks
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
JESD-30 Code :
R-PDSO-G56
Supply Current-Max :
0.11mA
Memory Size :
128Mb 16M x 8
Memory Format :
Flash
Standby Current-Max :
0.000005A
Ready/Busy :
yes
Alternate Memory Width :
8
Series :
GL-P
Density :
128 Mb
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
JESD-609 Code :
e3
Supply Voltage :
3V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Page Size :
8/16words
Width :
14mm
Sector Size :
128K
Command User Interface :
yes
ECCN Code :
3A991.B.1.A
Write Cycle Time - Word, Page :
110ns
Number of Sectors/Size :
128
Common Flash Interface :
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.7V
Toggle Bit :
Power Supplies :
1.8/3.33/3.3V
Memory Width :
1
Parallel
Number of Functions :
1
HTS Code :
3 (168 Hours)
Access Time (Max) :
110 ns
Published :
2003
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Data Polling :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Height Seated (Max) :
1.2mm
Programming Voltage :
3V
Datasheets
S29GL128P11TFIV23
Introducing Memory Infineon Technologies S29GL128P11TFIV23 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:56, Package / Case:56-TFSOP (0.724, 18.40mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, S29GL128P11TFIV23 pinout, S29GL128P11TFIV23 datasheet PDF, S29GL128P11TFIV23 amp .Beyond Memory Infineon Technologies S29GL128P11TFIV23 ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.