RWM10451000JB25E1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWM10451000JB25E1
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Conformal
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Diameter :
800 µm
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C
Composition :
Wirewound
Diameter :
9.4mm
Termination :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
200°C
Power Rating :
25W
Tolerance :
5%
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Conformal
Voltage - Rated :
800V
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
100Ohm
Length :
45.8mm
Datasheets
RWM10451000JB25E1
Vishay / Sfernice RWM10451000JB25E1
Through Hole 100Ohm, Wirewound,