RN10T4322CT5-10
Mfr.Part #
RN10T4322CT5-10
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 43.2K OHM 0.01% 1/10W 0805
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.01%
Resistance :
43.2 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
RN10T4322CT5-10
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. RN10T4322CT5-10
RN Series, Thin Film, 43.2 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.01%, -55°C ~ 155°C