RN102-2-02-1M1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN102-2-02-1M1
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 1.1MH 2A 2LN TH
Manufacturer :
Schaffner EMC, Inc.
Product Category :
Common Mode Chokes
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pin
Packaging :
Tray
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.551Diax0.551W 14.00mmx14.00mm
Mount :
Through Hole
Filter Type :
Power Line
Series :
RN
Number of Lines :
2
Rated Current :
2A
Inductance @ Frequency :
1.1mH @ 10kHz
DC Resistance (DCR) (Max) :
70mOhm Typ
Length :
14mm
Current Rating (Max) :
2A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~100°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Approval Agency :
ENEC, UR, VDE
Factory Lead Time :
10 Weeks
Width :
14mm
Voltage - Rated AC :
300V
Physical Dimension :
L14.0XB14.0XH9.0 (mm)/L0.551XB0.551XH0.354 (inch)
Height :
9.2964mm
Inductance :
1.1 mH
Operating Frequency :
50/60Hz Hz
Datasheets
RN102-2-02-1M1
Schaffner EMC, Inc. RN102-2-02-1M1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD