RN102-1.5-02
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN102-1.5-02
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 1.6MH 1.5A 2LN TH
Manufacturer :
Schaffner EMC, Inc.
Product Category :
Common Mode Chokes
Resistance :
100MOhm
Height :
9.2964mm
Inductance @ Frequency :
1.6mH @ 10kHz
Mount :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Series Resistance :
100MOhm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated AC :
250V
Approval Agency :
UR, VDE
REACH SVHC :
No SVHC
Radiation Hardening :
No
Series :
RN
Test Frequency :
10kHz
Current Rating :
1.5A
Tolerance :
50%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Inductance :
1.6 mH
DC Current :
1.5A
Number of Pins :
4
Max DC Current :
1.5A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Voltage - Rated DC :
250V
DC Resistance (DCR) (Max) :
100mOhm Typ
Lead/Base Style :
Pin
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Military Standard :
Not
Flammability Rating :
UL94 V-0
Lead Pitch :
10mm
Packaging :
Tray
Termination :
Radial
Shielding :
Unshielded
Depth :
14.3mm
Current Rating (Max) :
1.5A Typ
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pin
Self Resonant Frequency :
1kHz
Size / Dimension :
0.551Lx0.551W 14.00mmx14.00mm
Number of Lines :
2
Pbfree Code :
yes
Filter Type :
Power Line
Datasheets
RN102-1.5-02
Schaffner EMC, Inc. RN102-1.5-02
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD